Öğrenciye Kredi Veren Bankalar, Öğrenci İçin En İyi Kredi Kartı

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar, Öğrenci İçin En İyi Kredi Kartı

Bankalar, öğrencilerin gelir belgesi ve sigortası ödenmediği için öğrenciye kredi vermeyi kabul etmez. Bazı bankalar sadece düşük limitli krediler sunabilmektedir. Öğrenci İçin En İyi Kredi Kartı Hangisi diye soracak olursanız,  400 ile 600 lira arası öğrencilere gelir belgesiz, kefilsiz kredi veren bankaları görebilirsiniz.

Aileden uzak bir hayatın başlangıcı olan üniversite yaşamında öğrenciler, avantajlı kredi kartlarına sahip olmak ister. Aynı zaman da alacakları kredi kartlarında, hesap kullanım ücreti alınmayan kredi kartı isterler. Bunun için bu yazımız da hangi bankaların hangi kredi kartları öğrenciye verilir, hesap kullanım ücreti almayan öğrenci kartları, Öğrencilere hangi banka kredi verir, gibi soruları buradan  belirttik.

Yeni bir hayata adım atan ve ailesinden artık uzakta yaşayacak olan öğrenciler için kredi kartının önemi büyüktür. Düzenli olarak her ay yatan burs veya aileden gelir ile öğrenciler, farklı avantajlar sunan kredi kartlarına sahip olmak istemektedir. Öğrenciler için özellikle yılda birkaç defa hesap kullanım ücretinin kesilmesi ve bu kesintinin birikimde çıkan sonuç, öğrenci gözünde çok yüksek olmaktadır. Aynı zamanda aileden öğrenciye yapılan EFT işlemlerinden kesilen paranın sene sonunda toplamı öğrenci için çok fazla gelmektedir. O yüzden öğrencilerin, öğrenci kampanyası adı altında kredi kartı hizmeti veren bankaların iyice araştırılması gerek. Daha sonra da kendilerine uygun olan bankadan kredi kartı başvurusunun yapılması gerek.

 

İş’te Üniversite kredi kartı, iş bankasına sahip olup, öğrencilerden hesap kullanım ücreti almayan kredi kartlarından bir tanesidir. 400 TL ile 600 TL arasında limite sahip olup, öğrencilerin kart borçlarını düzenli ödemesiyle limiti artan bir kredi kartıdır. Ayrıca kullanıldıkça maxipuan kazandırmakla beraber, alışverişlerde taksit imkanı sunmaktadır.

Öğrenciler için sunulan ikinci bir kredi kartı ise Genç Kart’tır. Genç Kart Ziraat bankasının ürünü olup, öğrencilerden hesap 5 yıl boyunca kullanım ücreti almamaktadır. bu kredi kartının limit seviyeleri de şu şekilde; lisans öğrencileri için 500 TL, yüksek lisans öğrenimi görenlere 800 TL ve Doktora yapan öğrenciler için de 950 TL kredi kartı kullanım limiti belirlemektedir. Genç Kartın borcunu düzenli ödenmesi sonucunda limit artışı gerçekleşe bilmektedir.

Öğrenciler için hizmet veren üçüncü kredi kartı ise Like Kart kredi kartıdır. Bu kredi kartı Vakıflar Bankası tarafından öğrencilere büyük imkan ve avantajlar sunmaktadır. Likepuan ile ortalamasını yükselten öğrencilere verilirken, alışverişlerinde uygun taksit ve alışverişlerde büyük kampanyalar ile hizmet vermektedir. Aynı zaman da her harcamadan sonra, ekstra puan kazandırmaktadır. Like Kart öğrencilerin en çok tercih ettikleri kredi kartlarından biri olmasının nedeni, bu kredi kartı öğrencilerden hesap kullanım ücreti almamaktadır.

En son önerilen kredi kartı ise Axess kredi kartı olup Ak Bank ’a ait olmaktadır. bu kredi kartı ilk yıl hesap kullanım ücreti almamakla birlikte, peşin alışverişlerde taksit imkanı sağlamaktadır. Bununla beraber  bu karta sahip olmak için 26 yaşından küçük olunması gerek.

 

Kaynak: Öğrenci Eğitim Kredisi

Yapılan Yorumlar ( 2 )
  1. Test Yorum dedi ki:

    Test Yorum

    1. Test Yorum dedi ki:

      Test Yorum 2