Kredi Notu Nedir? Nasıl Yükseltilir? Neler Yapılmalı ? Hızlı Yükseltme Yöntemi

Kredi Notu Nedir? Nasıl Yükseltilir? Neler Yapılmalı ? Hızlı Yükseltme Yöntemi

Kredi notu, bankalara ve finansal kurumlara gelen başvuru süreçlerinde analiz edebilecekleri, önemli bir finansal dokümandır. Bu doküman sayesinde kredi riskini hesaplamasında önemli bir belirleyici rol oynamaktadır.

Belirleyici bu rol içerisinde sizin kredi ve kredi kartı başvuru ve borcun geri ödeme biçiminiz, mevcut kredi kartı sayınız, aylık gelir durumunuz, geçmişten şimdiye borçlarınızın ödeme grafiği, yasal takibe alınıp alınmadığınız ve birçok finansal bilgileriniz kredinizin hesaplanmasında ölçüt olarak kullanılmaktadır. Ve tüm bu geçmiş ve mevcut finansal durumunuzu kredi kayıt bürosu tarafından kayıt altına alınmaktadır.

Kredi Notu Nasıl Yükseltilebilir?

Kredi Notu Nedir? Nasıl Yükseltilir? Neler Yapılmalı ? Hızlı Yükseltme Yöntemi

Kredi Notu Nedir? Nasıl Yükseltilir? Neler Yapılmalı ? Hızlı Yükseltme Yöntemi

Unutmayın ki kredi notunuz nasıl bir günde düşmedi ise bir günde de yükselmez. Yani zamanla atacağınız adımlarla yavaş yavaş kredi notunuz yükselecektir. Sizin ilk yapmanız gereken, varsa mevcut borçlarınızı kapatmanızdır. Çünkü mevcut borçların ödenmesi kredi notu değerlendirme açısından size olumlu olarak yansıyacaktır. Bu borçlar sadece kredi ve kredi kartı borçları olmayabilir. Aynı zamanda şunu unutmayın ki kredi notunu elektrik, su, doğalgaz gibi faturalı borçlarınızda etkilemektedir. Bu tür borç ve faturalarınızı ödeme şekliniz yani zamanında mı geç mi ödediğiniz hakkında tüm bilgiler kredi notunuzun yükselmesine etki edecektir.

Kredi notunuzu yükseltmek için sadece mevcut borçlarınızı ödemek tabi ki de yeterli değildir. Mevcut borçlarınızı kapatarak kredi notunuzun yükselmesi için ilk adımı atmış olursunuz. Yapmış olduğunuz ilk adımdan sonra adınıza hesap açtırmanızda fayda vardır. Bu hesabınıza her ay düzenli para ilave edilerek su, doğalgaz ve elektrik gibi faturalarınızı otomatik ödeme talimatı ile öderseniz kredi notunuz birkaç gün içinde yükselmek için kıpırdayacaktır. Ayrıca varsa borçlarınızın asgarisini ödemek yerine tamamını ödeyin. Çünkü asgarisi ödediğiniz kartların kredi notunuza etkisi düşürebilir ama yükseltmez. Ve borçlarını zamanından önce ödemeniz durumunda kredi notunuzda artış gözlemlenir.

Yapılan Yorumlar ( 0 )

Henüm Yorum Yapılmamış