Kredi Notu Düşük Olması Krediye Engel mi?

Kredi Notu Düşük Olması Krediye Engel mi? Düşük Kredi Notu ile Kredi

Kredi notları birey bankalardan kredi alabilmeleri için en önemli etken haline gelmektedir. Kredi notu geçmiş finansal performansınıza göre belirlenmektedir. Eğer banka işlemleriniz olumlu ise kredi notunuz yüksek ama eğer bankacılık işlemleriniz olumsuz ise kredi notunuz düşük olur. Kredi notu yüksek olan bireyler, bankaların en sevdiği müşteri konumundadırlar. Bu bireyler kredi başvurularında hiçbir zorluk yaşamadan istedikleri krediye kavuşabilirler.

Kredi Notu Düşük Olması Krediye Engel mi?

Kredi Notu Düşük Olması Krediye Engel mi?

Bankaların dedikleri dışına çıkmadan işlemlerinizi gerçekleştirdiğiniz takdirde kredi notunuz olumlu yönde pozitif etki yaratacağı gibi notunuzun yükselmesine de fayda sağlar. Yani bankaların sözleşmelerini baz alarak işlem yapmanız sizin için olumlu yönde bir yarar sağlayacaktır. Fakat kredi notunun düşük olması bankalarda birçok olumsuz etki sebebi olacaktır.
Kredi notunun düşük olması, geçmiş finansman işlemlerinizde sıkıntılar yaşadığınızın göstergesidir. O yüzden kredi notu düşük olan bireylerin kredi başvurularında çıkma ihtimali neredeyse hiç yok gibi ama yine de

kredi notu düşük olması krediye engel mi?

Sorusuna vereceğimiz cevap tabi ki engel değil. Kredi notunuz düşük olabilir ama kredi veren özel bankalar vardır. Bazı şartlarını yerine getirdiğiniz takdirde sizin istediğiniz kredinin altında tutar ve faiz oranı normalin üstünde kredi vermektedirler.

Kredi notunuzun düşük olması nedeniyle bankaların size vereceği az vadeli kredi, yüksek faizli ve istediğiniz tutarın altındaki krediyi size şu şartla vermektedir. Öncelikle kredi notunuz düşük olduğundan dolayı sizden yüksek kredi notlu iki kefil ve tutarı yüksek bir mülkünüzü ipotek etme şartı ile size kredi vermektedir.

Özet

yapmamız gerekirse de, bazı bankalar kredi notunun düşük olmasını kredi vermede engel olarak görse de bu durumu engel görmeyen daha çok banka vardır. Çünkü bankalar müşterilerine daima kredi kolaylığı sağlamak için esneklik göstermektedirler.

Yapılan Yorumlar ( 0 )

Henüm Yorum Yapılmamış