Kredi Kartı Çıkmayana, Kredi Kartı Nasıl Çıkartılır ?

Kredi Kartı Çıkmayana, Kredi Kartı Nasıl Çıkartılır ?

Kredi kartı çıkmaması durumunda insanların yapacakları kısıtlıdır, Kredi kartı nasıl çıkartılır gibi merak edilen soruların cevabını vereceğiz.

Günümüzün önemli sorunlarından bazıları da, ihtiyaçlarımızın çıkması, aksayan ödemeleriniz ve sürekli olarak artan ihtiyaçlar karşısında yetişmesi gerek para, çalışmakla yetiştiremediğimiz gelir düzeyimiz ve bunca ihtiyaç karşısında kredi ve kredi kartı gibi ürünlerin alımı ve borçlarının birikimden dolayı artan borçlarımız.

İhtiyaçların çoğalmasıyla kredi yükümüzde artış göstermektedir. Çünkü her ihtiyacımız için bankalara koşmaktayız. Bir ihtiyacımızı gidermek için kredi alırız. Ancak aldığımız mevcut kredimiz bitmeden başka bir kredi ihtiyacımız daha doğar. Bir tane daha bir tane daha, sonra bir bakarız ki, aldığımız krediler boynunuzun yükü olmuş duruma gelmiştir.

Kredi Kartı Çıkmayana, Kredi Kartı Nasıl Çıkartılır ?

Kredi Kartı Çıkmayana, Kredi Kartı Nasıl Çıkartılır ?

Bunca olanlardan dolayı bankaların nezdinde değeriniz düşmüş olur. Gelir düzeyinize göre çekmek istediğiniz kredi limitiniz dolmakta ve yeni kredi alma isteğiniz bulunmamaktadır. Bunun nedeni ise kredi borç yükünüz çoğaldıkça buna paralel olarak da kredi notunuz düşüş göstermektedir. Ve böylece bankalarca riskli müşteri konumuna gelirsiniz.

Bankalardan başvurduğumuz kredilere ret cevap çıkması bize için can sıkıntısına neden olur. Bunun için farklı bankalardan bu isteğimize cevap verecek arayışlara yöneliriz. Hemen hemen her bankaya başvura bulunur ve bunu sürekli yaparız. Ancak şunun unutulmaması gerekir, sürekli kredi başvurusunun yapılması da kredi notunun düşmesine sebep olmaktadır. Bu kısır döngü süreklileştikçe, kredi alma şansımız bir o kadar da azalma olacaktır.

Diğer bir seçenek olarak da, kredi almak için bankaya ipotek ve kefil sunarak kredi almanız muhtemeldir. Yalınız eskisi gibi kefil bulmak o kadarda kolay değildir. Bu yüzden daha çok adınıza kayıtlı konut, arsa ve araba gibi mülkiyetlerinizi ipotek ettirerek kredinize kavuşabiliriniz.

İnternet ve sosyal medya üzerinden sürekli bu yazılara rastlamışsınızdır. Kredi borçlarınız tek yerde topluyoruz, krediniz onaylanır, kredisi çıkmayana kredi verilir, kredi kartınız uygun taksitle ödenir ve kredi çıkartılır gibi ilan ve yazılar vardır.

Kesinlikle şunu unutmayın ki, kredi notunuzun düşük olması ve yasal sürece adınız geçmişse kimse size kredi çıkartamaz veremez, bunun yanında gecikmiş kredi ve kredi kartlarınızın da olmasından dolayı kimsenin size kredi çıkaracağına inanamayın.

Bu tür yerlere başvursanız bile emin olun aynı cevabı alacaksınız. Bunu ancak halk dilinde bilinen adıyla tefeciler sağlayabilir. Bunu da senet karşılığında size para verir. Ancak şunu unutmayın senet karşılığında para aldığınız kişi yüzünden mal ve can kaybınızı tehdit edecek unsurlardan daima kaçmalısınız.

Yapılan Yorumlar ( 0 )

Henüm Yorum Yapılmamış