Kredi Kartı Borcum Var İcra Geldi, Ne yapılmalı ?

Krediler neden icraya düşer? İcraya düşen krediler için neler söylenebilir? Kredim icraya düştü tavsiyeniz var mı? Kredi borcumdan dolayı evime haciz gelir mi? Arsam ve ya arabama haciz gelir mi? Mallarıma icra geldi ne yapmalıyım? Gibi sorularınıza cevap olarak bu yazımızda sizlere bilgi vermek için yer ayırdık.

Öncelikle şunu bilmelisiniz ki, 3 dönem ödenmeyen kredi borcundan dolayı, yani 90 gün bitiminde ödenmeyen kredi taksitlerinden dolayı yasal takip işlemi başlatılır. Aynı durum kredi kartı içinde geçerlidir. 90 günden önce banka zaten sürekli arayarak borcunuzun ödenmesi için uyarıda bulunur. Ancak borçlu uyarıları dikkate almazsa, bu seferde banka borcun tahsili için dosyayı avukata devreder.

Artık avukat devir aldığı için sizinle anlaşmak için iletişime geçer. Anlaşmaya taksit imkanını da katarak anlaşmayı kabul etmeniz için bir adım atar. Eğer anlaşmaya siz adım atmasanız, bu seferde avukat tarafınıza icra müdürlüğü kanalıyla taahhütname göndererek,borcunuzu 7 gün içinde ödemeniz gerektiğini ödeme yapılmadığı takdirde icra işlemlerinin başlanacağını beyan eder.

Taahhütnameyi de dikkate almadığınız zaman da, adınıza kayıtlı bulunana ev, arsa ve otomobil gibi mülkiyetlerinize ve bankada bulunan vadesiz hesabınıza icra şerh koyar. Bu durumdan hiç kimse memnun değildir. Eğer ki adınıza hiçbir gayrimenkul mal yoksa da, icra müdürleri evinize gelip eşyalarınıza el koyabilir. Ya da sigortalıysanız çalıştığınız kuruma yazı göndererek maşınızın 1/4’üne el koyulabilir.

O yüzden eğer tavsiye istiyorsanız şunu okuyun, adınıza kayıtlı tüm mülkiyetlerini yani varsa ev, araba ve konut gibi mülkiyetleriniz icra müdürlüğü şerh koymadan satışını gerçekleştirin. Satışını da ailenizde olur yakın çevrenizden biri olur en güvendiğiniz kişinin adına getirerek, icra dairesinin el koymasından kurtarabilirsiniz. Unutmamanız gerek şey burada, icra müdürlüğünden adına gelen taahhütnameden 7 gün sonra icra kararı alınır. Sizde bu yedi günün sonunda gelmeden adınıza bulunan tüm mülkiyetlerinizin satışını ve devrini gerçekleştirmeniz gerekmektesiniz. Yoksa icra kararı başladıktan sonra hiçbir malınızın satışını yapamayacaksınız.

Ek olarakta İcralık Olan Banka Borçlarını Taksitlendirme – İcra Borcunu Taksitlendirme konumuza bakabilirsiniz.

Yapılan Yorumlar ( 0 )

Henüm Yorum Yapılmamış