Kredi Başvurum Onaylanmıyor, Sebepleri Nedir ?

Kredi Başvurum Onaylanmıyor, Sebepleri Nedir ?

Kredi başvurusu yapıyor ve sürekli red cevabı alıyorsanız, bunun sebeplerini iyi araştırmanız gerekir. Bankalardan sürekli red cevabı yediğiniz de,bundan kredi notunuz da etkilenecektir.

Bankalarda kredi ve kredi kartı gibi ürünlerin başvurularında, bankaların her başvuruya onay vermemesinin altında BDDK ( Bankacılık Denetleme Düzenleme Kurumu) yatmaktadır. Bu sistem sayesinde daha önceki tüm bankacılık işlemlerinizi kayıt altında tutup, sizin performansınıza göre bir not vermektedir. Bankaların size kredi imkanı sunarken de bu sistem üzerinden notunuza bakarlar. Eğer bankalar için notunuz uygunsa zaten size dilediğiniz krediyi vermede sıkıntı yaşatmazlar. Ancak bankalar için kredi notunuz düşük veya uygun değilse kredi almanız mümkün değildir diyebiliriz. Aşağıdaki maddelere de sizin kredi başvurusunun onaylanmama sebeplerini sıraladık.

Kredi Başvurum Onaylanmıyor, Sebepleri Nedir ?

Kredi Başvurum Onaylanmıyor, Sebepleri Nedir ?

Bankalar için en önemli etkenlerden biride kredi vereceği kişinin sabit bir gelirinin olmasıdır. Yapmış olduğunuz kredi başvurunuzun onay görmemesinin temel nedeni, gelir durumunuzu belgelendirilmemiş olmanızdan kaynaklanıyor olabilme durumu olabilir. Yani kredi başvurusunda gelir beyanında bulunulmaz ve belgenizi göstermezseniz, krediniz onay görmeyebilir. Çünkü bankalar için gerekli olan gelirinizin belgelenmiş halidir. Aynı zamanda varsa farklı yerlerden ek gelirlerinizi de belgeletebilirseniz, çekeceğiniz kredi limitini de yükseltebilirsiniz.

Herkesin yaşam kalitesi farklılık gösterirken, ihtiyaç duyulan nakit ihtiyaçları da farklılık göstermektedir. Yani aylık geliri 2.000 TL olan bir kişinin ihtiyaçları ve isteyeceği kredi limit farklıyken, geliri 6.000 TL olan kişinin de ihtiyaç ve kredi limiti elbette farklı olacaktır. O yüzden gelir durumunuz ile istenen kredi tutarınızın doğru orantılı olmaması, kredinizin ret cevap almasına nede olmaktadır.

Banka kredi vereceği kişilerin sigorta primlerinin en az 6 ayı geçmesi gerektiğini beyan eder. Ancak sigortası 6 ayın altında olan bireylere kredi çıkması çok zordur.

Kredi notu yani bireyin geçmiş finansal performansları düşük olan bireylere kredi çıkması olanaksız gibidir. Aynı zaman da kredi notunun düşük olması yetmiyormuş gibi bir de yasal takip sürecinde adı geçmişse daha önce, kredinin çıkması olanaksızdır.Kredinizin çıkmama sebebi bu yüzdendir.

Yapılan Yorumlar ( 0 )

Henüm Yorum Yapılmamış