Kırmızı Kalem Cezalılar, Kredi Alabilir Mi ? Banka Kredisi Verilir Mi ?

Kırmızı Kalem Cezalılar, Kredi Alabilir Mi ? Banka Kredisi Verilir Mi ?

Kırmızı kalem cezası almışsanız, bankalardan kredi çıkarmak neredeyse imkansıza yakındır. İpotek veya kefil ile kırmızı kalem cezalarına bir nebze olsun çözüm bulabilirsiniz.Bu yazımızda bunları detaylı anlatacağız.

Kırmızı Kalem Yiyen Kredi Alabilir mi? , Kırmızı Kalem Cezalılar, Kredi Alabilir Mi ? Banka Kredisi Verilir Mi ? 

Banka ve finansal kuruşlar için artan tüketimin karşılanması ve çıkan finansal açıkların manipüle edilmesi için bu konu oldukça önem arz etmektedir.

Kırmızı Kalem Cezalılar, Kredi Alabilir Mi ? Banka Kredisi Verilir Mi ?

Kırmızı Kalem Cezalılar, Kredi Alabilir Mi ? Banka Kredisi Verilir Mi ?

Kurumsal veya bireysel nitelikte olan tüketicilere kredi ürünleri sunarak ekonomik sorunlarına çözüme kavuşturmasında onlara destek çıkan bu kurumlar, kişilere tahsis edecekleri kredinin geri ödenmesinde ve sürecinde her hangi bir gecikme ve aksama söz konusu olduğu zaman, bu durumlar için belirlenmiş kriterler oluşturulmuştur. Alınan bu kriterlerin başında, kredi verilecek kişinin geçmiş finansal performansı baz almaktadır.

Yaşanan bu süreçte banka ürünlerinden herhangi birini kullanmış oluğunuzda ve bu krediler ile ilgili olarak da yapılandırma durumunuz ve güncel aldığınız krediniz önem teşkil etmektedir. Bankalardan alınan geçmiş banka ürünlerindeki hassasiyet davranışlarında olumsuzluk görülen birey ve kuruluşlara, bankaların bunlar için adım atmadan önce tedbiri elden bırakmadığını söylemek mümkündür. Hele ki kırmızı kalem yiyen müşterilerin durumu içi açıcı görünmektedir.

Peki, kırmızı kalem nedir? Nasıl Anlaşılır ? Ne Yapılmalı ?

Bir liste olan bu kavram, tıpkı daha önceki yazılarımızda da bahsettiğimiz kara liste anlamında kullanılmaktadır. Ancak kırmızı kalem kara liste kavramından daha çok kötüleyicidir. Bunun nedeni ise kırmızı kalem yiyen kişilerin adı hem kara listede geçmesi hem de kredi kayıt bürosunda kayıt altında olunmasından kaynaklanmaktadır. Kırmızı kalem yiyen kişileri, geçmiş aldığı banka ürünlerindeki borcunu ödeyemediğinden dolayı karalanmış kişiler olarak tanımlayabiliriz. Özelikle kredi ve kredi kartı ürünlerine artık ulaşamayacaklarının yanında bu kişiler, bankaların gözünde riskli kişiler olarak görünmektedirler.

Kırmızı Kalem yiyen Kişiler,Daha Sonra Kredi Kullanabilir Mi?

Gerçekçi bir bakış açısıyla size bilgi vereceksek, kırmızı kalem yiyen kişiler olarak tanımlanan kişilere kredinin çıkması neredeyse imkansızdır. Bu imkansızlığın olması bu kişilerin adlarının hem kara listede geçmesi hem de KKB tarafından kayıt altında olmasından kaynaklanmaktadır.

Durum böyle olunca banklar bu kişilere kapılarını kapatmaktadırlar. Ancak tamamıyla kapatmayan bankalarda vardır. Bu bankalardan kredi almaları için de bankalara değeri yüksek mallarını ipotek ettirerek ve kefil sunarak kredi alma şansları olacaktır.

Ayrıca Findeks Rengi Kırmızı Olana Kredi – Findeks Notu Kötü Olana Kredi veya Kırmızı kalem yiyene kredi veren bankalar  konumuza da bakabilirsiniz.

Yapılan Yorumlar ( 0 )

Henüm Yorum Yapılmamış