İş Bankası Ek Hesap Limit Arttırma Talebi ve Hazır Avans Kredi

İş Bankası Ek Hesap Limit Arttırma Talebi ve Hazır Avans Kredi

İş bankasına ait olan ek hesabın limit arttırma talebi için,bankalara başvurabilirsiniz. Acil nakit ihtiyaçlarınızda size destek çıkmaktadır. Ek hesap limitini, bankalar gelir durumuna göre belirlemektedir. Hazır avans limiti ise iş bankasının maaşlı müşterisine sunduğu hizmet hesabıdır.

Ek hesap, iş bankasının müşterilerine sunduğu hizmet alanlarından biridir. Ek hesap sayesinde müşterilerin hesaplarında hiç para olmamasına rağmen, acil nakit ihtiyaçlarını karşılamak için hizmet sunmaktadır. Ayrıca ek hesap limiti 250 TL ila 5.000 TL aralığında değişkenlik göstererek geniş ihtiyaçlara çözüm olabilmektedir. Bu yazımızda ek hesap limitiniz nasıl arttırabileceğiniz ve İş bankası hazır avans ne demektir?

Ek hesap limiti

İş bankası özellikle maaşlı müşterilerine sunduğu bu hizmet bedeline karşılık, eh hesap için gerekli belgeler ile başvuruda bulunabilirler. Maaşlı müşterilere iş bankasının belirlediği limit tutarında kullanabileceklerdir. Aynı zamanda iş bankası maaşlı müşterilerinin eh hesap yükseltme başvuruları olumsuz sonuçlanırsa, maliyeti daha yüksek ve kullanımı daha kolay olan İş bankası hazır avans kullanmalarını tavsiye ederiz.

İş Bankası Ek Hesap Limit Arttırma Talebi ve Hazır Avans Kredi

İş Bankası Ek Hesap Limit Arttırma Talebi ve Hazır Avans Kredi

İş bankasının belirlediği limit bazen de müşterilerine az gemlete ve yetmemektedir. Bunun için ek hesabınızı yükseltmenin birçok yolu vardır. Bu yolları şöyle sıralayabiliriz; öncelikle banka şubenizden limit artırma başvurusunda bulunmak, internet ve mobil bankacılık hizmetlerinden başvurmak, İŞCEP hizmeti sayesinde başvuruda bulunmak ve iş bankası müşteri hizmetlerini arayarak başvuruda bulunmaktır. İş bankası müşteri hizmetleri numarası 0850 727 0 727’yi arayarak ek hesap limitinin artması için talepte bulunabilirsiniz.

İş bankası hazır avans ne demektir?

Her banka müşterisine ek limit hesabı belirlerken, müşterisinin maaş düzeyine göre bu limiti belirlemektedir. İş bankası da maaşlı müşterilerine 300 ile 2500 TL arasında bir limit belirleyerek müşterilerine hizmet vermektedir. Bu konuda size bir örnek vererek somutlaştırabiliriz. Hazır Avans Limiti 1.000 TL olan sabit gelirli bir maaşlı müşterinin, Hazır Avans limitinden 500 TL kullandığı zaman ve müşterinin maaşı yattığı zaman sistem maaşından otomatik olarak 505 TL kesinti yapacaktır. Kesilen 505 TL kullandığınız Hazır Avans borcunuza giderken, geriye kalan 495 TL tutarındaki nakit parayı da müşteri çekebilecektir.

Hazır Avans limitinde günlük ve aylık faiz oranının uygulanmamasının sebebi, maaşlı müşterilerin bir sonra yatan maaşlarından, kullanılan kadar tekrar kendisi sıfırlamasıdır. Diyelim ayın 15 veya 16’sında Hazır Avans hesabınızdan 400 TL kullandınız. Maaşınız yaklaşık 30 gün sonra yatacağı için ve borç 1 ayı geçmeyeceği için günlük ve aylık faiz erteleme veya uygulama olmayacaktır. Onun için Hazar Avans ücreti sabittir.

 

Yapılan Yorumlar ( 0 )

Henüm Yorum Yapılmamış