halkbank-ceyiz-hesabi-nedir-kimlere-verilir

HalkBank Çeyiz Hesabı Nedir ? Kimlere Verilir ?

Yeni evlenecek olan gençler artık devlet desteği altında kredi sahibi olabilecekleridir. Bunun için size araştırma yaptık ve Halkbank’ın çeyiz kredisi için vereceği imkanları aşağıda belirttik.

Son dönemlerde devlet gençlerin evlenmeleri için destek vermektedir. bu nedenle çeyiz hizmetini devreye sokmuştur. Bankalarda evlenen gençlere 3 yıl süreyle düzenli ödeme yapacak gençlere 5.000 TL para yardımı sağlamaktadır. Ülkemizde tüm bankalar gibi, HalkBank ‘ta çeyiz yardım paketlerinde hizmet veren bankalardan bir tanesidir.

halkbank-ceyiz-hesabi-nedir-kimlere-verilir

halkbank-ceyiz-hesabi-nedir-kimlere-verilir

Devlet desteği adı altında halk bankasında en az 3 yıl süreyle hesap açan gençlere ödemelerini ister her ay isterlerse de 3 ayda bir ödeme imkanı sağlamaktadır. T.C. vatandaşı ve Mavi Kart sahibi herkes, Halk Bankasından Çeyiz Hesabı açtırabilmektedir. Bunun desteğin sağlanması ve hesabın açtırılması için, başvuracağınız Halkbank şubesinin ülkemiz sınırları içerisinde olması gerektiğini unutmayınız. O yüzden Halkbank Çeyiz hesabı yurt dışında açılamadığı gibi bu hesabın başka bankalara taşınması da mümkün olmamaktadır. Evlenen gencin18 yaş ve altı olup hesap açtıra bilmesi için velisinin onayı gerektiği gibi sadece tek hesap açma hakkının da olduğunun bilinmesi gerek. Devlet destekli Halkbank Çeyiz hesabının ödeme şekli şöyledir. Yıllık en fazla üç dönem borç gecikebilirken, üç aylık ödemeler gecikmelerinde ise en fazla bir ay gecikebilmektedir. Ve bunun yanında eğer kişi asgari ödemeyi geç öderse, bu hesaptan bir daha yararlanamayacağını bilmesi gerek.

Devlet destekli bir hesap olduğundan dolayı, gençler için açılacak olan halkbank çeyiz hesabının hesap işletim ücreti olmamaktadır. Bunların yanında müşteri hesaplarına verecekleri otomatik talimat ile her ay çeyiz hesaplarındaki borçlarını ödeyebilecekler. Evlenecek olan gencin Halkbank’tan hesap açmış olup, 36 ay sonra parasını çekerse devlet vereceği destek parasını iptal eder. O kişiye vereceği para, sadece hesabında biriken para olur.

Devlet desteğini, vade süreleri 36 ay ile 47 ay arasında olanlara verdiği destek %10 ile 4.200 TL, vade süresi 48 ay ile 59 ay arasında olanlara %15 ile 4.700 TL ve vade süresi 60 ay olana devlet desteği ise %20 ile 5.000 TL olmaktadır.

Yapılan Yorumlar ( 0 )

Henüm Yorum Yapılmamış