Garanti avans hesap başvurusu ve faiz oranları

Garanti avans hesap başvurusu ve faiz oranları

Garanti Bankası’nın hizmeti olarak, vadesiz hesabınızın bitmesi ile ek kredi almanız durumda sizlere yardımcı olacaktır.

Avans hesap sayesinde kısa süreli nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Bunlar kurumlar ve faturalar olabilir. Avans hesabına kayıt yapmak için kimlik bilgilerinizi ve adınıza kayıtlı bulunan elektrik, su ve telefon faturalarınızı yanınıza aldıktan sonra, Garanti Bankası’na giderek başvuruda bulunabilirsiniz. Başvuru onayınız beş iş günü içerisinde e-mail adresinizden bilgilendirileceksiniz ya da dilerseniz 444 0 333 Alo Garanti hattını arayarak onay sonucunuzu öğrenebilirsiniz.

Garanti avans hesap başvurusu ve faiz oranları

Garanti avans hesap başvurusu ve faiz oranları

Garanti Bankası sizin gelir belgenizi yeterli gördüğü zaman sizden kefil talep etmeyecektir. Alacağınız avans hesap sayesinde EFT ve havale işlemlerinizi kolaylık sağlayabileceksiniz. Ayrıca yapacağınız EFT ve havale işlemleriniz banka notalarından yaparsanız işlemlerde ücret alınmaktadır. Fakat internet ve mobil bankacılık işlemlerinizi de ücret almamaktadır.

Vadesiz hesabınız sıfırlandığı zaman ek hesap devreye girmektedir. Ek hesaba yatırdığınız para tutarı daha önce ek hesaptan harcadınız tutar kadar kesinti yapacaktır.  Vadesiz hesabınıza 30 gün içerisinde para girişi yapılmadıysa hesabınız Kullanıma kapatılacaktır. Tekrar hesabinizi açmak için ya askeri ödemesini veya borcunuzun tamamını kapatarak, kullanıma tekrar açabilirsiniz ve tekrar kullanım hakkına sahip olabilirsiniz. 30 gün sonunda kapatılmayan borcunuz veya ödenmeyen askeriniz var ise bunun yansıtılmış faiz oranı ile birlikte, Garanti bankası tarafından bilgilendirileceksiniz. Bu bilgilendirme posta yoluyla gerçekleştirebilmektedir. Fakat bu bilgilendirme ücreti olarak sizden alacağı ekstre tutar 1.40 TL ücret tutarlıdır.

Avans hesabımızdan kullanmış olduğunuz paralar kullanıldığı gün kadar faiz ödeyeceksiniz yani 20 gün kullanmışsanız 20 günlük faiz ödeyeceksiniz. Ayrıca avans hesabınız isteğinize bağlı bir durumdur. İstediğiniz zaman avans hesabınızı kapatabilirsiniz ve avans hesap borcunuz var ise 30 gün içerisinde olan borcunuzun minimum asgarisini yatırmanız gerekmektesiniz. Hesabınızın borcu gecikmesi durumunda aylık faiz oranı yüzde 2.02 oranında olacaktır. Düzenli olarak kullanacağınız avans hesabınızı talep etmeniz durumunda artırabilmek dersiniz, yani limit arttırma da size bağlı olacaktır.

Yapılan Yorumlar ( 0 )

Henüm Yorum Yapılmamış