Findeks Rengi Sarı Olan Kredi Alır mı? Sarı Kredi Notlu Kredi

Findeks Rengi Sarı Olan Kredi Alır mı? Sarı Kredi Notlu Kredi

Bankalara her kredi başvurusunda, kredilerin kessin çıkacağı gibi bir durum söz konusu değildir. Her bankanın kredi verirken kendine özgü şartları ve kriterleri olmaktadır. Çünkü bankalar tarafından verilen kredinin geri alınması en büyük haklarıdır. Tabi bankalar kredi vermede en büyük güvence olarak kredi notunu ele almaktadır.

Durum böyle olunca da tüketicinin aklında sürekli soru işaretleri oluşmaya başlandı. Findeks nedir? Findeks rengi neden önemlidir? Hangi findeks rengine kredi çıkar? Şuan benim findeks rengim ne ve bana kredi çıkar mı? Gibi sorulara cevap aranmaktadır.

Findeks Rengi Sarı Olan Kredi Alır mı? Sarı Kredi Notlu Kredi

Findeks Rengi Sarı Olan Kredi Alır mı? Sarı Kredi Notlu Kredi

Şunu bilin ki bankalardan kredinin olumlu olmasında en belirleyici etken kredi notudur. Kredi notu ise rengine ve puanına göre değişkenlik göstermektedir. Bu yazımıda Findeks rengi sarı olan müşterilerden bahsedeceğiz. Sarı renkli kredi notları 699 ila 1499 puaanları arasında olmaktadırlar. Bu puan içerisinde de kredi puanı 1200 ve üzeri tüketicilere kredi kolaylığı sağlanırken, 1200 ve altına bankalar temkinli yaklaşmaktadırlar. Hatta puanları 1000  ve altı olan tüketicilere ise bankalar krediyi vermemektedir. Sadece ipotek ve kefil şartı ile kredi imkanı sunmaktadır.

Sizinde gördüğünüz gibi kredi notu sarı olmasına rağmen puan aralığının farklı olması kredi olanaklarında farklılıklara sebep olmaktadır. Findeks kredi notu sarı olup puanı 1200 ve üzeri kişiler az riskli olurken,  1200 ve aşağısı kredi not sarı renk de olanlar ise riskli seviyede olmaktadırlar.

Kredi notu sarı olan müşterilerin sık sık kredi başvurularında bulunmamaları gerekirken, aynı zamanda kredi başvurusu reddedildiği anda başvuruyu belli zamanlarda yapması gerekir. İsminiz yasal takibe alınmamış ise küçük tutarda ve kısa vadeli kredilere başvuru yapmanız gerekmektedir. Bunların aksi durumlarda ise kredi notuna ciddi düşüş olacaktır. findeks not rengini size şöyle sıralayabiliriz.

Kredi notu yeşil(1499-1900):  bankaların kredi kullanmadan zorluk çıkarmayacağı guruptur.

Kredi notu sarı(699-1499):  az riskli ve riskli olan bu gurubun kredi almaları için bazı şartları yerine getirmeleri gerekmektedir.

Kredi notu kırmızı(0-699):  çok riskli kişiler olan bu gurup kredi almaları neredeyse imkansız ama ipotek ile alabilirler.

Kredi almak isteyen tüketicilerin kredi notu istediği kadar düşük olsun, ipotek karşılığı ile kredi alabilirler. Ve krediniz çıkmıyorsa zorlamayın findeks notunuzu öğrenin ve sık sık başvuru yapmayın.

Kaynak: Findeks kredi notu sarı olana kredi
http://www.krediverenler.com/

Yapılan Yorumlar ( 0 )

Henüm Yorum Yapılmamış