Findeks Kredi Notu Özel Bilgiler

Findeks Kredi Notu Özel Bilgiler

Kredi kartı, kolaylığı ve kullanışlılığı ile birlikte neredeyse günlük hayatımızın bir parçası haline gelmektedir. Durum böyle olunca kredi kartı başvuru sayısı da artmaktadır. Şuan bile ülkemizde neredeyse 14 milyon kredi kart kullanıcısı vardır. Ve hala kredi kartı başvurusunda bulunan tüketiciler bulunmaktadır. Her başvuru yapana bankalar kredi kartı vermezler. Çünkü bankalar her başvuruyu değerlendirmek ve başvuruda bulunan şahsın geçmişini bilmek isterler. Yoksa kötü körüne vereceği kredi kartının ödemesinde neden kendini zor durumda bıraksınlar ki banklar. O yüzden sıkıntı yaşamayacağı müşterileri ayıklamak için finansal geçmişi gösteren bir sistem geliştirdiler. Bu sisteme findeks kredi notu denilmiştir. Bu sistem içerisinde banka ile işlem yapan herkesin finansal performansı kayıt altına almıştır. Bankalar bundan dolay kredi vermeden önce başvuruda bulunan kişinin kredi notuna göre olumlu ve ya olumsuz yanıtını verdiler.

Findeks Kredi Notu Özel Bilgiler

Findeks Kredi Notu Özel Bilgiler

Findeks kredi notumuzda, kredi kartı kullanım biçimimiz, kredi vadelerimizi erken mi geç mi ödediğimiz, mevduat hesap borcumuzu zamanında mı geç mi ödediğimiz gibi birçok finansal performanslarımızı içinde barındırmaktadır. Bankalar kredi notumuza göre kredi vermesinde ki amaç, daha önce kredilerinizde aksaklıklar yaşamışsanız hala yaşarsınız, kredi borcumuzu ödememiş iseniz hala ödemesiniz yani riskli müşteri gözüyle bakacaktır.

Tüm bilgilerimiz kredi kayıt bürosu tarafından kayıt altına alınmaktadır. Dilediğiniz banka ile işlem görmüş olun ama hangi bankaya giderseniz gidin sistemde sizin adınızı yazdığı an geçmiş finansal bilgileriniz ekrana yansıyacaktır. Bura en önemli olan şey ise bankalar ile olan geçmişinizin iyi olmasıdır. Çünkü iyi olduğu zaman bu da sizin kredi notunuzu yükseltir. Ve kredi notunuz yüksek olduğu zaman bankadan talep ettiğiniz kredinizi alabilirsiniz. Ama kredi notunuzun düşük olduğu anda bankalardan kredi almak neredeyse imkânsız hale gelmektedir. Kredi notu düşük olup da kredi almak isteyenler ise bankaların şartları doğrultusunda alabilecekleri. Bu şart ise yüksek bütçeli bir malınızın ipotek etmenizi ve normal faiz oranların üstünde size faiz uygulayarak kabul etmeniz halinde size kredi verme şartı olmaktadır.

Faiz oranları,sürekli değişmektedir,Buna merkez bankası karar vermektedir genel olarak.Kredi çekende çekmeyende tüm müşteriler bu faiz oranlarından mesuldur.Kişiye özel faiz oranı yoktur. (ING Bank reklamları dışında.)

 

Findeks Kredi Notunuzu , Findeks ’in  internet sitesinden sorgulama yaparak öğrenebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken ilk şey siteye üye olmak, sonrasında da T.C Kimlik Numaranız ile çok hızlı şekilde kredi notunuza ulaşabilirsiniz. Kredi notumuz düşükse de, Kredi notunu yükseltmek için, sitemizde bulunan Findeks Kredi Notu Nasıl Yükselir başlıklı konumuza bakabilirsiniz.

 

Bu hizmet için, Findeks.com ‘un sizden bir ücret talep ettiğini de buradan üzülerek bildirmek istiyorum. 4 TL civarı bir işlem ücreti almaktadır. Kredi notunuz düşük ise de, Kredi Notum Nasıl Düşer başlıklı konumuzu inceleyebilir,sebeplerine de bakabilirsiniz.

 

Son bir hatırlatma yapmakta fayda var, Kredi notunuz düşük ise,düşük bütçeli kredi başvurusunda bulunmak, sizin için daha mantıklı ve olumlu olma ihtimali daha yüksek olacaktır.

Yapılan Yorumlar ( 0 )

Henüm Yorum Yapılmamış