Bireysel Emeklilikte Devlet Katkısı Nedir?

Bireysel Emeklilikte Devlet Katkısı Ne Kadar ? BES Ödemeleri

Emeklilik her bireyin amaçları arasında yer alır. Çalışmak hem günlük hayatın devamlılığı için hem de emeklilik için kurulan hayallere gitmenin bir yoludur. Bankalarda kişilere bireysel emeklilik için yardım yarışındadırlar. Bunun için seçeceğiniz banka önemli rol oynayacaktır. Toplumu bireysel emekliliğe teşvik etmek için devlette katkı sağlamaktadır.

Bireysel Emeklilikte Devlet Katkısı Nedir?

Bireysel Emeklilikte Devlet Katkısı Nedir?

Devlet katkısı ise bireysel emeklilik için yatırılan paranın %25’i kadardır. Yani 100 TL yatırdıysanız 25 TL devlet katkısı ile yatırımınız 125 TL’ye denk gelmektedir. Ancak devlet katkısı yıllık en fazla asgari ücretin %25’i kadardır.

Bireysel emekliliğin avantajlarından biri uzun vadeli birikim yapmak iken bir diğer avantajı ise günümüz şartlarında emekli maaşının yetmediği yerlerde yardımınıza bireysel emekliliğin koşmasıdır.

Sağlık problemlerinizde anlaşmalı kurumlardan indirimli olmak bireysel emekliliği faydaları arasındadır. Ameliyat, hastaneden hastaneye nakil, eve gelmesi gereken bakıcı gibi zor durumlarınızda bireysel emeklilik yapacağınız firma çok etkili olacaktır.

Reşit olan her bireyin Bireysel Emeklilik Sistemi’nde (BES) hakkı vardır.

Yapılan Yorumlar ( 0 )

Henüm Yorum Yapılmamış