Bankalar Kredi Vermiyor Nasıl Kredi Çekebilirim ?

Bankalar Kredi Vermiyor Nasıl Kredi Çekebilirim ?

Bankacılık sistemlerinin gelişmesiyle tüm işleler daha kolay ve hızlı hale gelmektedir. Hele ki kredi almanın kolaylığını müşterilerine günün her saatinde bu imkanı sağlayarak hizmet vermektedir.

Gelişen teknolojinin banka sektörünü de büyük katkılar olmuştur. Bu gelişim ile bankalar kendi aralarında en iyi hizmeti verme yarışına kapılmışlardır. Bu hizmet yarışında müşterilere bol kampanyalar sunarak hizmet vermektedirler. Müşterilere kalan ise kendilerine uygun olanı seçmektir. Bankaların onca sunduğu kampanyalardan tabi ki herkes faydalanamaz. Çünkü bankaların bu ürünler ve hizmetlerinden faydalanmak için kredi notunun yüksek olması gerekmektedir. Bu yazımızda bankalar kredi vermiyorsa ne yapmalıyım üzerine detaylı bilgi vereceğiz.

Bankalar Kredi Vermiyor Nasıl Kredi Çekebilirim ?

Bankalar Kredi Vermiyor Nasıl Kredi Çekebilirim ?

Bankaların kredi vermelerinde en büyük faktör kredi notudur. Kredi notunun seviyesi de kredinizin limitini belirlemektedir. Kredi notu kırmızı renkte olan kişilerin kredi almaları neredeyse imkansızdır. Kredi notu kırmızı olan bireyler daha önceden kredi borcundan dolayı adı yasal takibe alınmış ve merkez bankası tarafından ismi kara listeye yazılmış kişilerdir. Ve bunlar çok riskli kişiler olarak görülmektedir. Bunların yanında riskli ve az riskli kişiler de vardır.

Bu kişiler ise kredi alma şansları vardır elbette ancak kefil ve ipotek sunmaları halinde almaları mümkündür. Bankaların kişilere bir diğer kredi verilmemesinin nedeni ise gelir durumunun çok düşük olması ya da gelir belgesinin hiç olmamasıdır.

Bankadan kredi talebinde bulunmuş az gelirli bir bireye, banka bireyin talep ettiği kredinin daha düşüğünü verir. Yani gelir durumunun yarısı taksit tutarını geçmesi koşuluyla tabi. Ancak farklı gelir durumları olduğu zaman yani yan gelirleri varsa ve bunu belgeleye bilirlerse kredi limitleri de ona göre yükselecektir.

Eğer ki, kredi kullanmak istiyorsanız, ihtiyaç anında sizin yardımınıza kredilerin yetişmesini ve hiçbir sorun yaşamadan almak istiyorsanız, kredi notunuzu elinizden geldiği kadar yüksek tutmaya çalışmalısınız. Çünkü banka işleri gerçekten şakaya gelmez bunu unutmayın. Bunun içinde kredi borcunuzu, kredi kartı taksitlerinizi, vadesiz hesap gibi borçlarınızı zamanında ve ya gününden önce ödeyiniz. Aynı şekilde aylık faturalarınız vadesiz hesabınızdan otomatik talimat yolu ile ödeyin. Bunları yaptığınız takdirde kredi notunuz yükselecektir.

 

 

Yapılan Yorumlar ( 0 )

Henüm Yorum Yapılmamış