Banka Komisyonu İle Senet Tahsili İşleminin ve Krediye Etkisi

Banka Komisyonu İle Senet Tahsili İşleminin ve Krediye Etkisi

Zaman zaman acil nakit ihtiyaçlarınızı gidermek için bankalara teminat gösterip ihtiyacımız kadar kredi başvurusunda bulunabiliyoruz. Taşınmaz mallar olan araba gibi döngüsü sürekli olduğunu kanıtlayabildiğimiz para akışı ve geçmiş banka işlemlerimizdeki sorumsuz unsurlardan dolayı, kredimizin onaylanması ve ekonomik olarak iyi bir seviyeye gelmemizde büyük bir etken olmaktadır.Bu yazımızda daha önce ödenmemiş olduğumuz senet borçlarınızın hala devam etmesi ve bizim kredi çekebilme ihtimalimiz üzerine konuşacağız.

Öncelikle senet hakkında size şunları aktarmak istiyoruz. Senetler işleme konulmadan önce genel olarak senedi imzalatan ve imzalayan kişi arasında yapılan görüşmenin olumsuz geçmesi durumunda, senet sahibinin bu senedi bankaya vermesi ya da senedin bir avukat aracılığıyla mahkemeye sürülmesi ile icra takibinin başlatılmasına neden olacaktır.

Banka Komisyonu İle Senet Tahsili İşleminin ve Krediye Etkisi

Banka Komisyonu İle Senet Tahsili İşleminin ve Krediye Etkisi

Daha önce de belirttiğimiz gibi her iki durumda, yani senedin hem bankaya verilmesi hem de avukata verilmesi resmi bir işlem olduğundan dolayı bu durum sizin kredi çekme ihtimalimiz daha da düşürmektedir. Özellikle de senet borcunuzu vermediğinizden dolayı kredi çekmek için oldukça zorlanacağınız aşikârdır. Bunun yanında hiçbir banka daha önce ödenmemiş olan burcunuzu gördüğü zaman size yüklü miktarda bir kredi vermezler çünkü verilen bu borcunda geri geleceğine ihtimal dahi vermezler

Aynı zamanda, eğer senediniz borçlu olduğumuz kişi tarafından herhangi bir yasal işleme tabi tutulmadan önce, kredi başvurusunda bulunabilirsiniz ve yapmış olduğumuz kredinizi çekip senedinizin borcunu ödeyerek kendinizi hem senet borcundan hem de avukat masraflarından kurtarmış olursunuz. Aynı zamanda burcunuzu taksitlendirerek her ay ödeme fırsatına sahip olabilirsiniz.

Hatta ve hatta borçlu olduğunuz kişiye bu durumu paylaşarak, vermiş olduğunuz senet için her hangi bir yasal işlem başlatılması durumunda, kredi başvurusunda bulunup gelen kredi ile senet borcunuz tahsis edeceğinizi söylemeniz. Hem sizi rahatlatacaktır hem de borçlu olduğunuz kişiye ek bir garanti daha vermiş olursunuz.

 

 

 

 

 

 

Yapılan Yorumlar ( 0 )

Henüm Yorum Yapılmamış