banka-hesap-isletim-ucreti-nasil-geri-alinir

Banka Hesap İşletim Ücreti Nasıl Geri Alınır ?

Bankalardan geçmişe dönük yaptığınız kullanımlar için hesap işletim ücreti ödediyseniz, bunu geri alabilirsiniz. Bankalar hesap işletim ücretlerini, otomatik olarak hesaptan kesmektedirler.Bu para tamamen haksız ve hukuksuz bir kesintidir.Uğraşırsanız kesinlikle paranızı alırsınız,bunu da detaylı anlatmaya çalışalım sizlere.

Banka Hesap İşletim Ücreti Nasıl Geri Alınır ?

Banka Hesap İşletim Ücreti Nasıl Geri Alınır ?

Çoğu banka yaptığı işlem için müşterisinin hesabından belli bir miktar kesinti ücreti almaktadır. Bu kesintinin olması yüzünden müşteriler, bankaya dava açmışlardır. Çükü kesintinin gereksiz olduğunu savunmuşlardır. Mahkemede açılan davada müşterileri haklı bularak, kesintinin gereksiz olduğunu ve ücretin geri ödenmesi gerektiğine karar vermiştir. Örneğin iş bankası sizden hesap işletim ücreti adında bir kesinti yaşatırsa, iş bankasına Hesap İşletim Ücreti İade dilekçesi yazarak hesabınızdan kesilen tutarın tekrar hesabınıza yatırılacaktır. Bu işlem oldukça kolay ve basittir. Çünkü yapacağınız tek işlem hazırda olan hesap kesim ücreti dilekçesini internet üzerinden çıkartıp doldurarak, bankaya teslim etmeniz sonucunda, gerçekleşmiş olacaktır. Böylece sizden gereksiz kesilen paranın geri gelmesini sağlayacaksınız.

Ancak bazı bankalar aldıkları haksız ve hukuksuz parayı geri iade etmemektedir. Bunun için de elbette bir yol vardır. Sizden kesilen bu parayı neden boş yere alınsın. Örneğin Ak Bank sizden hesap işletim ücreti aldı. Bunun için internetten hazır dilekçeyi çıkararak Ak bank şubesine gönderebilir ve ya fakslaya bilirsiniz. Dilekçenizin ulaşmasından 7 gün sonra size olumlu ve ya olumsuz bir yanıt verilecektir. Eğer ki yanıt alamadınız bu sefer de bankanın müşteri temsilcisini siz kendiniz arayarak ulaşabilirsiniz. Özellikle kartınızı kapatmak istediğinizi dile getirdiğiniz zaman, banka hemen size yardımcı olacaktır.

Eğer kartınız da bulunması gereken paranın altında bir para varsa, banka sizden ücret kesmiş demektir. Örneğin finans bank, müşterilerin hesabından izinsiz hesap işletim ücreti alıyorsa, kaymakamlığa nüfus cüdan fotokopinizi ve hesap işletim ücretinin kesildiğine dair dilekçe vererek haksız ve hukuksuz yere sizden kesilen paraya engellemiş olursunuz. Böylelikle sizden kesilen işletim ücreti tekrar iade edilir.

Yapılan Yorumlar ( 0 )

Henüm Yorum Yapılmamış