Akşam Saatlerinde EFT Yapılır Mı?

Akşam Saatlerinde EFT Yapılır Mı?

EFT, elektronik para transferidir. Banklar arasında sanal olarak para aktarmak için EFT yapmamız gerekir. Bankalar havale işlemlerine ücret almaz iken EFT işlemlerine ücret kesmektedir. Para göndereceğiniz bir yer varsa bunu mesai saatleri içinde yapmanız gerekmektesiniz.

Mesai saatleri içerisinde EFT işlemlerinizi sorunsuz yapabilirsiniz ve kısa süre içinde sonuç alırsınız. Ama mesai dışındaki EFT yapmak istiyorsanız bu işlemlerinizin gerçekleşmesi mümkün değildir.

Akşam Saatlerinde EFT Yapılır Mı?

Akşam Saatlerinde EFT Yapılır Mı?

EFT yapmak istiyorsanız yani banka dan bankaya para transferi yapmak istiyorsanız. Bunu hafta içine denk getirmek zorundasınız. EFT yapmak için ilk önce, para göndereceğiniz kişinin IBAN numarasını bilmek zorundasınız. Çünkü EFT ile parayı sadece IBAN numarası üzerinden yapabilirsiniz. Ama havale işlemi yapacaksanız hesap numarası gerekmektedir. Çoğu banka para transferlerinden ücret almaktadırlar. O yüzden sürekli EFT işlemi yapıyorsanız, ücret kesmeyen bankaları seçmeniz daha doğru olacaktır.

EFT sadece hafta içi mesai saatleri içinde yapılan bir sanal transferdir. Akşam veya hafta sonu EFT yapmanız mümkün değildir. Tüm resmi tatillerde de EFT yapılamaz. Ancak her zaman EFT yapabileceğiniz iki banka vardır. Bunlar Türkiye Finans Katılım Bankası ve Akbank çünkü kökenleri aynıdır.

Eğer EFT ücreti ödemek istemiyorsanız, EFT ücreti almayan bankaları tercih etmelisiniz. Ve bu bankalarda bellidir zaten. Aynı zamanda internet bankacılığı sayesinde bazı bankalar, hesap kesim ücreti almadan yapacağınız EFT işlemlerinizi gerçekleştirebilir. Bunlardan en bilinenleri Finansbak Enpara, Cepten TEB ve Yapı Kredi Nuvo olarak bilinirler. Bu bankalardan hesap açtıktan sonra; sizlerden hesap kesim ücreti alınmaz ve EFT işlemlerinizi ücretsiz yapabileceksiniz.

Yapılan Yorumlar ( 0 )

Henüm Yorum Yapılmamış